Sitodruk to jedna z najbardziej uniwersalnych metod produkowania nadruków.

Jest to niedrogi sposób na to, aby zadrukować odzież, papier, karton, plastik i wiele innych nawierzchni. Najszersze zastosowanie sitodruk znajduje w nadrukach na koszulkach zarówno takich do noszenia na co dzień, jak i odzieży typowo reklamowej z logiem firmy.

Plusy i minusy sitodruku

Największą zaletą sitodruku jest trwałość. Takie nadruki są odporne na uszkodzenia mechaniczne, detergenty, promienie UV. Są cenione również ze względu na nasycenie barw oraz doskonałe odwzorowanie szczegółów projektu. Zastosowanie odpowiedniej jakości farb sprawia, że takie nadruki nie blakną, nawet po wielokrotnym praniu t-shirtu. Sitorduk można wykorzystać nie tylko do zadrukowania powierzchni płaskich, ale również cylindrycznych na przykład kubki. Jeżeli chodzi o wady takiego rozwiązania, to może być nią cena, ale tylko w przypadku niewielkich zamówień. Ogólnie jest to metoda bardzo nowoczesna i polecana przez wiele osób.

Jak znaleźć dobrą drukarnię zajmującą się sitodrukiem?

Obecnie nie ma problemu z dostępnością usług sitodruku, choć nie warto decydować się na współpracę z pierwszą lepszą firmą. Najlepiej wcześniej sprawdzić, z jakich farb korzystają, można też przejrzeć ich portfolio. Dobrym rozwiązaniem jest poproszenie o wykonane nadruku próbnego, dzięki temu można będzie ocenić czy odpowiada nam jakość oferowanych usług.