Sitodruk to jedna z najpopularniejszych metod nanoszenia nadruków na różnego rodzaju powierzchnie.

Ta technika znajduje bardzo szerokie zastosowanie w dziedzinie znakowania odzież i z pewnością każdy z nas kiedyś miał koszulkę z grafiką naniesioną w ten sposób. Nadruki na koszulkach wykonane za pomocą sitodruku są trwałe, co więcej przekonują również niskie koszty takiego przedsięwzięcia.

Na czym polega druk sitowy?

Szablon nakładany jest na specjalną siatkę, poszczególne oczka siatki są zasłaniane, inne zostają otwarte i przez nie przechodzi farba. Farby są tłoczone za pomocą wysokiego ciśnienia, w ten sposób powierzchnia zostaje zadrukowana. Aby ją utrwalić wykorzystuje się specjalne lampy. Jest to technika nadruku bardzo prosta, jednocześnie umożliwiająca bardzo dobre odtworzenie szczegółów grafiki i odpowiednie nasycenie barw.

Zalety sitodruku

Sitodruk Wrocław doskonale sprawdza się w przypadku znakowania odzieży oraz innych powierzchni takich jak drewno, plastik, metal, karton itp. Przedsiębiorcy bardzo często decydują się na nadruki na koszulkach z logiem firmy. Taka odzież reklamowa to dobre rozwiązanie, które umożliwia promocję marki bardzo niskim kosztem. Koszulkę z oryginalny nadrukiem można wręczyć też bliskiej osobie w prezencie.